Özgeçmiş

Geçmişler geleceğin aynası olduğundan, benimde geçmişime bir göz atalım...

1981 yılında Almanya’nın Mainburg şehrinde gurbetçi bir ailenin en küçük çocuğu olarak 6.5 kg. ağırlığında dünyaya gelmişim. Hatta bu farklılığım o dönemlerde Alman basınında da yer almıştır. Çevremde birçok kişinin evinde mutlaka bağlama olurdu, bağlamasız ev eksikti bizim için. Bundan dolayı her gittiğimiz evde küçük yaşta olmama rağmen elime varlığını ömür boyu hissedeceğim sazı tutuştururlardı. Zamanla bu enstrüman benim bir parçam gibi olmuştu. Küçük yaşlarda sahnelerin tozunu yutmaya başlamıştım ki artık sahnesiz olmak imkansız gibiydi benim için…

4 yıl kadar Ankara’da eğitim hayatımı devam ettirdim. Bu süre içerisinde müzik tutkum daha da ileri dereceye gitti ve artık profesyonel sahnelerde yer almaya başlamıştım. Almanya’ya döndükten sonra çeşitli müzik gruplarında çalışmaya başladım. Şu an Grup Anadolu Neşem’in solisti ve bağlamacısı olarak müzik hayatıma devam etmekteyim.

2014 yılında ilk göz ağrım olan albümüm ‘’Hayalim’’i gerçekleştirdim. Albümde bir çok ünlü isimle çalışma fırsatım oldu. Musa Eroğlu, Mustafa Özarslan ve Oğuz Aksaç bunların başta gelenleridir.

Şimdilerde ikinci albüm sevdasında sizlerinde seveceğini umduğumuz eserlerin seçimiyle uğraşmaktayım.

İki sevdanızdan birinin türkü olması umuduyla... 

Yusuf ERÖKSÜZ
Yusuf ERÖKSÜZ

Yusuf ERÖKSÜZ

Sosyal Medya Hesaplarım